Balık Yemleri

Japon Balığı Yemi (En İyi 15 Yem)

Japon balığı yemi olarak pek çok farklı yem var. Listemizde yer alan 15 yem, balıkların seçmeden kesinlikle tüketeceği yemlerdir.

Japon Balığı Yemi (En İyi 15 Yem)

Japon Balığı yemi olarak piyasada birçok farklı markanın yemi bulunmaktadır. Çeşidin bol olması nedeniyle Japon balığı besleyen hobiciler yem seçerken zorlanmaktadır. Bu yazımızda sizler için en iyi japon balığı yemi çeşitlerini listeledik.

Japon Balığı Yemi – En İyi 15 Yem Çeşidi

En iyi 15 japon balığı yemi:

 • Hikari Goldfish
 • Ocean Nutrition Goldfish
 • JBL Goldpearls
 • Tropical Super Goldfish Mini Sticks
 • Sera Pond Sticks
 • Sera Goldy
 • New Life Spectrum Goldfish Formula
 • Tetra Pond Sticks
 • Tetra Goldfish
 • AHM Gold Flake
 • Sera Granügreen
 • Tetra Pro Algae
 • Tropical Vitality Color
 • JBL Spirulina
 • Sera Flora Nature

Bu yemleri tüm japon balığı türlerine verebilirsiniz. Yelpaze kuyruklu japon balığı, Oranda japon balığı, Teleskop japon balığı, Shubunkin japon balığı, Koi balığı gibi birçok türün afiyetle tüketeceği yemlerdir.

Bunların dışında birçok farklı yem çeşidi de bulunmaktadır. Ancak bu yemler japon balığı bakımı için kullanılabilecek en iyi yemlerdir.

Yemler hakkında detaylı bilgi vermeden önce en çok sorulan iki soruya yanıt verelim. japon balığı ne kadar yem verilir? Ve japon balığı nasıl yem verilir?

Japon Balığı Ne Kadar Yem Verilir?

Japon balığına birkaç dakikada tüketeceği kadar yem vermek gerekir. Fazla yemleme yapmak doğru değildir. Balıkların sindirim sistemini zorlar ve bloat (kabız) olmalarına yol açabilir. Bu nedenle birkaç dakika içerisinde tüketebileceği kadar yem vermek gerekir.

Japon Balığı Nasıl Yem Verilir?

Japon balığına yemi verirken, yem türüne göre değişse de genellikle ufalayarak vermek gerekir.

Japon Balığı Yemi Tavsiye: En İyi 15 Yem

Japon balığı yemi tavsiyesi olarak en iyi 15 yemden kısaca bahsedelim.

Hikari Goldfish
Hikari Goldfish

1. Hikari Goldfish

Hikari Goldfish yüksek miktarda Alfalfa, Kale ve Mulukhiya bitki maddelerini içerir. Bu da Japon balıklarının en sevdiği yem türüdür. Japon balığı yemi olarak mutlaka almanızı önerdiğimiz bir yemdir.

Ocean Nutrition Goldfish
Ocean Nutrition Goldfish

2. Ocean Nutrition Goldfish

Ocean Nutrition Goldfish Japon balıkları için özel olarak hazırlanmış bir yem türüdür. Protein, lipid, vitamin ve mineral konusunda oldukça besleyicidir.

JBL Goldpearls
JBL Goldpearls

3. JBL Goldpearls

JBL Goldpearls kırmızı renkte form ve tül kuyruklar için mükemmel derecede gelişim sağlayan bir yemdir. Akvaryum suyunu bulandırmayan, kaliteli bir yem türüdür.

Tropical Super Goldfish Mini Sticks
Tropical Super Goldfish Mini Sticks

4. Tropical Super Goldfish Mini Sticks

Tropical Super Goldfish Mini Sticks japon balıkları için özel olarak üretilmiştir. Özellikle oranda japon balığı ve ranchu japon balığı için kullanılabilecek en iyi yemdir.

Sera Pond Sticks
Sera Pond Sticks

5. Sera Pond Sticks

Sera Pond Sticks japon balıkları ve koi balığı için üretilmiş bir yemdir. Sera japon balığı yemi olarak bilinen yemlerden birisidir.

Sera Goldy Gran
Sera Goldy Gran

6. Sera Goldy Gran

Sera Goldy Gran parlak renkler, sağlıklı gelişim ve güçlü bir bağışıklık sistemi için tercih edilebilecek bir yemdir. Sadece japon balıkları için değil bütün soğuk su balıkları için kullanılabilir.

New Life Spectrum Goldfish Formula
New Life Spectrum Goldfish Formula

7. New Life Spectrum Goldfish Formula

New Life Spectrum Goldfish Formula 8 farklı vitamin içeren eşsiz bir japon yemidir. Yavaş batan pelet olarak hazırlanmıştır. Yem dibe düşmeden balıklar rahatlıkla tüketebilir.

Tetra Pond Stick
Tetra Pond Stick

8. Tetra Pond Stick

Tetra Pond Stick havuz balıkları için özel olarak hazırlanmış bir yemdir. Yemin yapısı çubuk halindedir. Güçlü bağışıklık sistemi ve canlı renkler için tercih edilebilir. Tetra japon balığı yemi olarak geçer.

Tetra Goldfish
Tetra Goldfish

9. Tetra Goldfish

Tetra Goldfish renklendirici özelliğe sahiptir. Tetra japon balığı yemi özel olarak üretilmiştir. Tüm japon balığı türleri için kullanılabilir.

AHM Gold Flake
AHM Gold Flake

10. AHM Gold Flake

AHM Gold Flake japon balıkları için özel olarak hazırlanmıştır. Pul yem olup, balıklarınıza ufalayarak birkaç dakika içerisinde tüketebilecekleri kadar vermeniz yeterlidir.

Sera Granügreen
Sera Granügreen

11. Sera Granügreen

Sera Granügreen her ne kadar japon balıkları için üretilmiş bir yem olmasa da japon balıklarının sevdiği bir yemdir. En iyi japon balığı yemi listemizde yer almayı hak ediyor.

Tetra Pro Algae Chips
Tetra Pro Algae Chips

12. Tetra Pro Algae

Tetra Pro Algae birçok balığın severek tükettiği bir yemdir. Tetra’nın belki de en çok satılan yemi olabilir. Birçok akvaryum balığı tarafından sevilerek tüketilmektedir. Japon balığı yemi olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tropical Vitality Color
Tropical Vitality Color

13. Tropical Vitality Color

Tropical Vitality Color hem otçul hem de etçil balıklar için hazırlanmış bir yemdir. Pul yapısı sayesinde tüm balıklar için uygundur. Yüksek protein içeriği bulunmaktadır.

JBL Spirulina
JBL Spirulina

14. JBL Spirulina

JBL Spirulina sağlıklı bir balığa sahip olmak için kullanılması gereken bir yemdir. Spirulina içeriği sayesinde balıkların sindirim sistemini rahatlatır. Bu da daha az hasta olmalarına yardımcı olur.

Sera Flora Nature
Sera Flora Nature

15. Sera Flora Nature

Sera Flora Nature bitkisel bir pul yemdir. Birçok balık severek tüketir. Sazansıgiller familyasının birçok türünde kullanılabilecek bir balık yemidir.

Japon Balığı Yemi Fiyatları

Japon balığı yemi konusunda sizlere tavsiye edebileceğimiz en iyi 15 yem listemizde yer alanlardır. Japon balığı yemi tavsiyesi olarak verdiğimiz tüm yemleri balıklarınız ayırmadan tüketecektir. Japon balığı yemi fiyatları için aşağıdaki görsele tıklayabilirsiniz.

Japon Balığı Yemi Fiyatları
Japon Balığı Yemi Fiyatları

Japon balıklarınız için kullandığınız japon balığı yem önerilerinizi yorumlara yazabilirsiniz.

Utku Biçer

2013 yılından bu yana akvaryum hobisi ile ilgilinen bir balık tutkunuyum. Araştırmayı ve yazmayı çok seviyorum. Akvaryum hobisi adeta bir okyanus gibi. Araştırmak, tecrübe edinmek ve her gün yeni bir şey öğrenmek oldukça keyifli. Melek balığı ve Discus balığına ayrı bir ilgi duyuyorum. Evimde 5 farklı akvaryumum var. Hobiye değer katmak, hobi için gönüllü olarak kurduğuz Akvaryum Türkiye platformunu hobide gerçek bir bilgi kaynağı haline getirmeye çalışıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu